понедельник, 27 сентября 2021 г.

 29 ВЕРЕСНЯ - 155 років від дня народження           Михайла Сергійовича Грушевського

          першого президент України (УНР), видатного українського історика,        політичного діяча, письменника, голови Української Центральної Ради.



четверг, 23 сентября 2021 г.

                            День міста Краматорськ

В цьому році нашому місту виповнюється 153 роки. Місто Краматорськ було засновано в 1868 році. Зазвичай день міста відзначається в останню неділю вересня. В 2021 році це 25 вересня.


                        ГЕРБ  МІСТА

                                              Краматорск   

ОПИС ГЕРБА МІСТА КРАМАТОРСЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Герб: у синьому полі щита золота шестерня, в якій золоті силуети двох кауперів, заводської труби і домни; у золотій главі три зелені кленові листки.

Щит вписаний в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною. Під картушем встановлені навхрест срібні кирка і кайло, перевиті жовто-синьо-жовтою стрічкою із золотим написом «КРАМАТОРСЬК».

РОЗШИФРОВКА СИМВОЛІВ :

– Щит, закруглений знизу традиційно використовується в сучасній територіальній геральдиці.- Золота верхівка – багатство, сила, вірність, постійність.- Синє поле – слава, честь.- Три зелені кленові листки – представляють Краматорськ як місто-сад.- Шестерня, каупери, заводська труба і домна символізують доленосні для розвитку міста галузі виробництва: машинобудування і металургію.- Срібна міська корона – символ міста обласного підпорядкування.- Кирка і кайло вказують, що місто виникло в результаті будівництва Курсько-Харьково-Азовської залізниці і є важливим промисловим центром.

                                                       ПРАПОР   МІСТА

                                                         Краматорск

ОПИС ПРАПОРА МІСТА КРАМАТОРСЬКА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Прапор являє собою квадратне полотнище, яке складається з трьох горизонтальних смуг – верхньої жовтої, середньої синьої і нижньої жовтої (співвідношення їх ширини рівне 1:4:1), посередині синьої смуги жовта шестерня, у центрі якої жовті силуети кауперів, заводської труби і домни.

РОЗШИФРОВКА СИМВОЛІВ :

– Шестерня, каупери, заводська труба і домна – символізує доленосні для розвитку міста галузі виробництва – машинобудування і металургію.- Жовтий колір – багатство, сила, вірність, постійність.- Синє поле – слава, честь.

Автори спільного проекту:


Гречило А.Б. (м. Львів, голова Українського геральдичного товариства

Коцаренко В.Ф.(м. Краматорськ, краєзнавець)

Інформацію про символіку міста використовувала з офіційного веб - сайту Краматорської місько\ ради:  https://krm.gov.ua/symvolika-mista/

Інформація про історію Краматорська на сайті Краматорської центральної міської бібліотеки для дітей ім. О.С.Пушкіна:  http://www.book-house.org/about-city/history-kramators  



                              





вторник, 21 сентября 2021 г.

 

               День партизанської слави України:                                      історія та традиції 

22 вересня

День партизанської слави України щороку відзначається 22 вересня. Це свято створене, щоб не забувати українських військових, які билися з фашистськими окупантами. Дату свята, до речі, обрано не випадково. Саме 22 вересня вважається початком підпільно-партизанського руху в Україні. Це свято було засновано у 2001 році з метою підтримки ветеранів війни та всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1939-1945 , а також у пам’ять про них.

Варто трохи заглибитись в історію, щоб зрозуміти, наскільки День партизанської слави України важливий для нашої країни. Під час війни на території нашої країни налічувалося більше 1 мільйона людей, які були учасниками партизанського руху. Всі вони входили більше, ніж у 6200 партизанських загонів, і наносили дуже болючі удари військам ворога.
Звичайно, багатьом цікаво, як же партизани виживали в лісі, особливо взимку, коли мало того, що холодно, так і їжі дістати ніде. Але, як згадують, ветерани війни, дуже сильно допомагали селяни, які носили одяг і продовольство й інші необхідні для життя речі. Все це показує, наскільки важливе дня нас таке свято, як День партизанської слави України.

Вже після закінчення війни було нагороджено понад 200 тисяч партизанів, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу. Тому не дивно, що в День партизанської слави України проходить досить багато різних пам’ятних заходів, де вшановують і віддають данину поваги тим, хто вже помер. Так само, проходить безліч акцій, на підтримку ще живих ветеранів.

понедельник, 20 сентября 2021 г.



 Національне свято - День миру в Україні відзначається в другій декаді вересня. Свято встановлено Указом Президента України в 2002 році. Святкування Дня миру проходить спільно з ініціативами організаторів Міжнародного дня миру ООН.

З моменту здобуття суверенітету, мир для України, як найприродніше явище суспільного стану, був нормою життя. Над мирними громадянами не літали бомби, міни та снаряди. Поля поля засівалися й оралися переважно тільки сільськогосподарською технікою. Люди масово не гинули і не отримували каліцтв під шквалом осколків і кулеметних черг. Вони жили, будували плани і були зайняті своїми звичайними справами.
В Україні завжди поважали мир. Не раз підтверджували це, і навіть практикою високих державних ініціатив. Наприклад, відмовою від ядерної зброї, яка з легкістю зрівнювала шанси в разі нападу на країну будь-якого агресора. Люди не хвилювалися, адже територіальну цілісність і суверенітет держави "гарантували" найпотужніші і розвинені країни світу. США, Великобританія, Росія і т.д. Держава ніколи не дозволяла собі погрожувати війною своїм сусідам, більш того підтримувала тісні добросусідські відносини з усіма країнами.
Мирне життя українського суспільства завжди було просякнуто надіями і прагненнями до мирного добробуту. Звичайно ж будь-який соціум може містити в собі абсолютно різні погляди на шляхи до власного добробуту, проте народ України акцентував увагу саме на мирні шляхи вирішення цих завдань.
Згідно з Указом Президента України №100/2002 від 5 лютого 2002 року, в країні було засновано національне державне свято - День миру, яке щорічно відзначається 21 вересня. У цей день так само відзначається Міжнародний день миру, заснований ООН.
У 2014 році держава Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських громадян. Мільйони людей, з аккупірованних агресором українських територій, стали біженцями і вимушеними переселенцями.
Включно по 2017 рік, з того моменту, жоден із днів в Україні не був "Днем миру" ... але мир обов’язково повернеться. Українське суспільство працює над цим кожен день.


                                                                                   



среда, 15 сентября 2021 г.

              

              Олімпійський                            урок

              У ЗОШ № 16 15.09.2021р. пройшов єдиний Олімпійський урок. У бібліотеці школи була оформлена книжкова виставка, проводились інформаційні перерви для учнів 4-6 класів, на яких учнів ознайомили з історією Олімпійських ігор та Олімпійського руху. 

              Використовувала матеріали сайту " На урок".

 https://naurok.com.ua/scenariy-olimpiyskogo-uroku-237067.html

https://naurok.com.ua/prezentaciya-olimpiyskiy-urok-245627.html