Поради учням

У разі виникнення надзвичайної ситуації:

Учні/діти (пам'ятка) У класі/у групі

• за вказівкою вчителя/вихователя організовано сховатися у визначеному для класу/групи внутрішньому приміщенні закладу;

• залишити в групі/класі речі, чи взяти найнеобхідніше;

• головне – зберегти своє здоров'я, зір та слух - на всьому протязі обстрілу закрити вуха обома руками та відкрити рот, що допоможе уникнути контузії;

• у жодному разі не знаходитися навпроти вікон;

• у безпечному приміщенні сісти на підлогу біля стіни — що нижче людина перебуває під час попадання снаряда, то більше шансів, що її не зачепить уламком.;

• не панікуйте; займіть себе чимось; можна спробувати подумки рахувати хвилини; не залишати місце безпеки без команди дорослого.

На перерві

1. Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шарудіння), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю.

2. Не панікуйте: те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко та уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?

3. Лежати потрібно, щоб знизити шанс попадання уламків. Осколки летять нагору і по дотичній. Якщо людина стоїть - більше шансів опинитися у них на шляху, ніж якщо лежить.

Після закінчення обстрілу

4. Залишаючи місце притулку, не давайте собі розслабитися. Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги!

5. Не піднімайте із землі жодних незнайомих вам предметів. Авіабомба, ракета, снаряд можуть бути касетними!

6. Бойові елементи часто розриваються під час падіння, але можуть вибухнути пізніше, у руках – від найменшого руху чи дотику.

НЕ ПІДНІМАЙТЕ нічого з-під ніг!

 


 

Що почитати на канікулах




Що читати підліткам













Роль письменника у суспільстві надзвичайно важлива. Письменник — це очі, думки та совість суспільства. Честність, спроможність хоробро дивитися у вічі дійсності і відкрито говорити правду являють справжнього письменника. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є відгуком часу і в той же самий час — формотворчим элементом історичного періоду та його культурного пласту.
Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Для того, щоб у деякій мірі з ним ознайомитися для початку ми б порадили почати з книги Ірини Славінської «33 герої укрліт», в якій українська журналістка та перекладачка розгортає діалог із відомими сучасними письменниками України. У формі інтерв’ю вони розповідають про свої думки та натхнення, про теми для роботи, профессійне та особисте, цінності у житті та пріорітети. Ці знання є дуже важливим ключем до розуміння власне творчого доробку сучасних українських письменників.
Отже, обираючи з доволі багатого поля української художньої літератури, ми виділили 10 авторів, з творчістю яких варто ознайомитися.

СЕРГІЙ ЖАДАН

«Мені здається, що в нашій країні ще хтось потребує літератури. Щоправда, в багатьох випадках це не так позиція, як поза – мовляв, я люблю літературу, але те, що пишеться українською, читати не буду з принципу. Часто читач сам не знає, що йому потрібно. Письменник, до речі, теж.»
Український письменник, поет, перекладач Сергій Жадан видав низку цікавих та сильних творів. Його літературні праці перекладаються багатьма мовами, деякі з них вже отримали національні та міжнародні нагороди. Темою для своїх творів Сергій Жадан обирає пострадянську дійсність в Україні, змальовуючи реальне життя своїх співгромадян. Тому стиль його письма — це жива розмовна, інколи нецензурна, лексика. Його творчість надзвичайно цікава також тим, що являється уособленням його активної соціальної позиції: Жадан є учасником політичних акцій протесту та протестів проти цензури слова в Україні.
ЩО ЧИТАТИ: «ВОРОШИЛОВГРАД»,  «ДЕПЕШ МОД»,  «ANARCHY IN THE UKR»,  «БІҐ МАК ТА ІНШІ ІСТОРІЇ»

ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ

«На мій погляд, немає інших завдань літератури, крім як людського порозуміння. Мені здається, що якщо ми до нього прагнемо, то, мабуть, це та максима, і вона, напевно, слушна.»

Юрій Андрухович — один із найвідоміших сучасних письменників в Україні. Його творчість має неабиякий вплив на стан сучасного українського літературного процессу. За кордоном художні та поетичні праці Андруховича перекладалися одинадцятьма мовами, в тому числі штучною мовою есперанто. Окрім літературної діяльності, Юрій Андрухович також проявляє себе у видавничій справі: на початку 90-х років він разом із письменником Юрієм Іздриком почав видавати перший в Україні постмодерністський журнал «Четвер».
ЩО ЧИТАТИ:  «ЛЕКСИКОН ІНТИМНИХ МІСТ»,  «МОСКОВІАДА»,  «ДВАНАДЦЯТЬ ОБРУЧІВ»

ЛЮБКО ДЕРЕШ

«Рух далі є більш важливим, ніж зовнішня оцінка. Якщо негативних зовнішніх оцінок багато, то може виникати сильне відчуття осуду. Все це, так чи інакше, ліки від неправильного розуміння свого положення у світі.»

Свою першу книгу Любко Дереш видав у 17 років. На сьогодні він один з найвідоміших українських письменників нового покоління. Його твори перекладалися кількома мовами, а саме можна знайти німецьке, польське, італійське та сербське видання. Головними героями творів Дереша стають підлітки та їхні цікаві, непередбачувані, часом незвичні історії життя. Він намагається завжди правдиво передати сучасність, тому пише живою розмовною мовою, від чого у творах з’являється сучасний сленг та лайливі слова.
ЩО ЧИТАТИ: «ПОКЛОНІННЯ ЯЩІРЦІ»,  «КУЛЬТ»,  «ТРОХИ ПІТЬМИ»

ОКСАНА ЗАБУЖКО

«В українському суспільстві нема письменника як професії. Це радянська інерція, коли був письменницький цех, і письменником був той, хто мав посвідчення Спілки письменників.»

Оксана Забужко — українська поетеса, письменниця, літературознавець, публіцист. Починаючи з 1996 року, коли вийшов її роман «Польові дослідження з українського сексу», вона залишається у ряді перших найвизначніших україномовних письменників. Її вірші переклали на шістнадцять мов світу. У своїй творчості Забужко прагне переосмислити українську ідентичність. У прозових творах вона порушує питання довкола гендерних тем, зміни гендерних стереотипів та парадигм.
ЩО ЧИТАТИ: «ПОЛЬОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ З УКРАЇНСЬКОГО СЕКСУ»,  «NOTRE DAME D’UKRAINE: УКРАЇНКА В КОНФЛІКТІ МІФОЛОГІЙ»,  «МУЗЕЙ ПОКИНУТИХ СЕКРЕТІВ»

ІРЕН РОЗДОБУДЬКО

«Твір приходить від початку до кінця. Спочатку виникає маленька дрібниця. Достатньо побачити відірваний ґудзик на підлозі маршрутки. Перетворюєшся на нього і дивишся на цей людський ліс, який не звертає на тебе увагу.»

Письменниця, поетеса та сценарист Ірен Роздобудько сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. Її творчість в основному складають романи та оповідання. У 2000 році вийшла її перша книжка «Пастка для жар-птиці». На сьогоднішній день її творчий доробок нараховує вісімнадцять книжок і п’ять фільмів, сценаристом котрих вона виступає.
ЩО ЧИТАТИ: «ПАСТКА ДЛЯ ЖАР-ПТИЦІ»,  «ҐУДЗИК»,  «ЗІВ’ЯЛІ КВІТИ ВИКИДАЮТЬ»,  «Я ЗНАЮ, ЩО ТИ ЗНАЄШ, ЩО Я ЗНАЮ»,  «ЯКБИ»

ТАРАС ПРОХАСЬКО


«Сила літератури полягає у її непередбачуваності. Це можна порівняти з більярдом, коли ти не знаєш, як саме розіб’ються кулі. Всі одкровення у літературі є несподіваними. Доволі часто вони зовсім не збігаються з нашими очікуваннями.»
Письменники Тарас Прохасько разом із Юрієм Андруховичем та Юрією Іздриком вважаються представниками так званого станіславського феномену — феномену групи письменників та художників в Івано-Франківську (у 1939 – 1962 рр. місто мало назву Станіслав), у творчості яких найбільше представлені цінності українського постмодерну. Тексти Прохаська філософські, вдумливі та «неквапливі». У багатьох його книгах зустрічається автобіографізм, а твори написані у формі щоденників підкуповують своєю відвертістю й нагадують інтимні сповіді. Книга Прохаська «БотакЄ» у 2011 році була визнана Книгою року.
ЩО ЧИТАТИ: «ІНШІ ДНІ АННИ»,  «БОТАКЄ»,  «З ЦЬОГО МОЖНА ЗРОБИТИ КІЛЬКА ОПОВІДАНЬ»,  «ПОРТ ФРАНКІВСЬК»

ЮРІЙ ВИННИЧУК

«Сьогодні в Україні немає жодного iсторика рiвня Грушевського, жодного публiциста рiвня Донцова, жодного етнографа рiвня Гнатюка, жодного композитора рiвня Леонтовича, жодного письменника рiвня Франка або Винниченка. Народ зостався сам на сам, а елiта все ще перебуває у пiдлiтковому вiцi.»

Письменник Юрій Винничук представляє старше покоління українських літераторів. Для його творчості характерно поєднання елементів фантастики, черного гумогу, ротики та постмодерністської пародії. Винничук виступає активним критиком нинішньої влади та має власну чітко виражену соціальну позицію. Його твори перекладалися в багатьох країнах світу, а сам він є автором перекладів з кельтських, англійського та слов’янських мов.
ЩО ЧИТАТИ: «ТАНГО СМЕРТІ»,  «ВЕСНЯНІ ІГРИ В ОСІННІХ САДАХ», «ВЕСНЯНІ ІГРИ В ОСІННІХ САДАХ»

ЮРІЙ ІЗДРИК

«От часто кажуть, мовляв, українці – “незріла нація”. Це порожня формула. Бо навіть не про націю йдеться, а про спільноту в переважній більшості вкрай інфантильних, безвідповідальних людей, до того ж із заниженою самооцінкою. Зараз найвищий час вчитися азів поведінки, вчитися всього – думати, говорити, відповідати за свої вчинки.»

Письменник, поет, культуролог Юрій Іздрик один із творців вище згаданого станіславського феномену. Іздрик заявив про себе як неординарний митець, творчість якого пролягає у різних художніх вимірах — свою літературну творчість він вдало поєднує з музикою, перформансами, деякий час також займався живописом та ілюстрацією. На сьогоднішній день вже другий рік поспіль Юрій Іздрик займається спільним музичним проектом з поетом та музикантом Григорієм Семенчуком «DrumТИатр».
ЩО ЧИТАТИ:  «ПОДВІЙНИЙ ЛЕОН»,  «ТАКЕ», «ФЛЕШКА-2GB»,  «ВОЦЦЕК»

ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ

«Мені б хотілося, щоб пропорція мінорної поезії все-таки зменшувалася в українській творчості. Цей такий плач над собою, він негарний. Хочеться чогось світлого та оптимістичного. Як би важко не було, а важко насправді, але якщо будеш нюняти, краще не стане.»

Олександр Ірванець — поет, прозаїк, драматург та перекладач, відомий своїми сатирично-іронічними віршами, скандальними п’єсами, есе, романами, відвертими висловлюваннями. Його поезії та драматургія перекладалися англійською, німецькою, французькою, польською, шведською, російською, білоруською та хорватською мовами. П’єси Ірванця ставилися на сценах Німеччини, Люксембурга, Казахстану.
ЩО ЧИТАТИ: «ТІНЬ ВЕЛИКОГО КЛАСИКА»,  «ХВОРОБА ЛІБЕНКРАФТА»,  «МІЙ ХРЕСТ»,  «САТИРИКОН — ХХІ»

МАРИНА МЕДНІКОВА

«Мені зі всього вчувається, що український геній, сотні років заздрісно й безжально притлумлений чужинцями як небезпечно конкурентний, прокинувся і незабаром запропонує власне бачення світу. Українська оригінальність, неповторність, самобутність, як стиснута до краю пружина, має ось-ось розпрямитися.»

Більшу частину свого життя Марина Меднікова присвятила кіно у якості кіноредактора та сценариста. Проте відзначилася вона і в полі української художньої літератури: її твори «ТЮ!», «Зірка, або Терористка», «Смерть олігарха» отримали від критиків позитивні рецензії, а читачів вразили глибиною та легкістю тексту.Що читати сучасним дітям і підліткам: рекомендовані читацькі списки
Автор: БараБука

Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва уклав рекомендовані читацькі списки для дітей і підлітків. До списків увійшли класичні й сучасні твори зарубіжних та українських письменників, які, на думку експертів, є актуальними й цікавими для сучасних школярів.



Рекомендований список книжок зарубіжних письменників для дітей



Класика (для дітей)


Андерсен Ганс-Крістіан. Казки.
Баррі Джеймс Метью. Пітер Пен. Пітер Пен і Венді.
Бернет Френсіс. Таємний сад. Маленький лорд Фонтлерой. Маленька принцеса.
Ґелліко Пол. Томасіна.
Дал Роальд. Матильда. Чарлі і шоколадна фабрика. ВДВ.
Екгольм Ян Улоф. Людвігові хитрому – ура! ура! ура!
Енде Міхаель. Нескінченна історія. Момо.
Кестнер Еріх. Еміль та детективи. Крихта та Антон. Летючий клас.
Кіплінг Редьярд. Книга джунглів.
Крюс Джеймс. Тім Талер, або Проданий сміх. Флорентіна.
Ліндґрен Астрід. Пеппі Довгапанчоха. Брати Лев’яче серце. Міо, мій Міо.
Льюїс Клайв Стейплз. Хроніки Нарнії.
Маар Пауль. Пан Белло і блакитне диво. Що не день, то субота. Китобус. або Нові цятки для Суботика.
Монтгомері Люсі Мод. Емілі виростає (трилогія «Емілі з Місячного Серпа»).
Нестлінгер Крістіне. Обзивають мене мурахоїдом. Конрад, або Дитина з бляшанки.
Портер Елеанор. Полліанна.
Пройслер Отфрід. Маленький Водяник. Маленька Баба-Яга. Крабат. Лісовий розбійник.
Твен Марк. Пригоди Гекельбіррі Фінна.
Шпірі Йоганна. Гайді.
Янсон Туве. Серія книжок про Муммі тролів.

Сучасна література (для дітей)


Вайброу Іан. Серія книжок про Малого Вовчика.
Вельш Ренате. Вампірятко.
Віґдіс Йорт. Йорґен + Анна = любов.
Вілсон Джаклін. Історія Трейсі Бікер. Дитина-валіза.
Гаґеруп Ганна, Гаґеруп Клаус. У страху великі очі.
Гаґеруп Клаус. Серія книжок про Маркуса.
Гауген Турмуд. Цепелін.
Гольбайни Вольфґанґ і Гайке. Казковий місяць.
Кебот Меґ. Щоденники принцеси.
Манкель Геннінґ. Кіт, що любив дощ.
Парр Марія. Вафельне серце. Тоня Гліммердал.
Пекарська Малгожата-Кароліна. Клас пані Чайки.
Рідел Кріс, Стюарт Пол. У нетрях Темнолісу (серія «Легенди світокраю»).
Робінсон Барбара. Найкраща у світі різдвяна вистава.
Скоттон Роб. Кіт на ім’я Сплетт. Вдячний Сплетт. Баранчик Рассел і Різдвяне диво.
Старк Ульф. Мій друг Персі, Бофало Біл і я.
Стронґ Джеремі. Кімнатні пірати. Розшукується ракета на чотирьох лапах. Гармидер у школі. Канікули з близнятами.
Функе Корнелія. Іграїна Безстрашна.
Шведер Оса Ганн. Сни шовкопряда.

Класика (для підлітків)


Бредбері Рей. Марсіанські хроніки.
Верн Жуль. П’ятнадцятирічний капітан.
Гіні Шеймас. Збірка «Відкритий ґрунт».
Кулідж Сьюзен. Невгамовна Кейті в школі.
Лі Гарпер. Убити пересмішника.
Лондон Джек. Мартін Іден.
Монтгомері Люсі Мод. Серія книжок про Енн Ширлі.
Нестлінґер Крістіне. Маргаритко, моя Квітко.
О’Генрі. Дари Волхвів.
Олкот Луїза Мей. Маленькі жінки.
Пірс Філіппа. Том і опівнічний сад.
Толкін Джон Р.Р. Гобіт. Володар Перснів.
Урсула Ле Гуїн. Чарівник Земномор’я.
Сучасна література (для підлітків)

Акунін Борис. Серія про пригоди Ераста Фандоріна.
Бойє Кірстен. Скогландія.
Браун Ден. Точка обману.
Гаґеруп Клаус. Золота Вежа.
Ґейман Ніл. Океан у кінці дороги.
Ґрін Саллі. Напівлихий.
Гутовська-Адамчик Малгожата. Дівчата з 13-ї вулиці.
Ґордер Юстейн. У дзеркалі, у загадці.
Джонс Діана Вінн. Мандрівний замок Хаула.
Коельйо Пауло. Алхімік.
Колфер Йоун. Список бажань.
Космовська Барабара. Буба. Буба: мертвий сезон. Позолочена рибка.
Люнд Ева-Марія. Викрадач ангелів.
Марк Леві. А якщо це правда?
Паланік Чак. Колискова.
Пулман Філіп. Північне сяйво (трилогія «Темні матерії»)
Ріггз Ренсом. Будинок дивних дітей.
Ролінґ Джоан. Серія книжок про Гаррі Поттера.
Сабітова Діна. Три твої імені.
Сігел Ерік. Історія одного кохання.
Таль Ліллі. Мімус.
Таунсенд Сью. Таємний щоденник Адріана Моула.
Трайбер Юта. Синє озеро сьогодні зелене.
Фоер Джонатан. Надзвичайно гучно і неймовірно близько.
Функе Корнелія. Чорнильна трилогія. Відчайдух
Шефер Бодо. Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей.
Шмітт Ерік-Емануель. Оскар і Рожева Пані.
Яґелло Йоанна. Кава з кардамоном. Шоколад із Чилі.
Читайте також: Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва – Міністерству освіти і науки України

Рекомендований список книжок українських письменників для дітей та підлітків



Класика (для дітей)


Андієвська Емма. Казки Емми Андієвської. Проза
Білоус Дмитро. Диво калинове. Поезія
Васильченко Степан. Приблуда Проза
Винниченко Володимир. Федько-халамидник. Кумедія з Костем. Проза
Вінграновський Микола. Сіроманець. Проза
Гуцало Євген. Лелеченя. Проза
Калинець Ігор. Вертеп маленького хлопчика. Проза
Костенко Ліна. Бузиновий цар.
Королів-Старий Василь. «Нечиста сила», «Хуха-Моховинка», «Потерчата». Проза
Коцюбинський Михайло. Ялинка. Харитя. Маленький грішник. Проза
Лепкий Богдан. Казка мойого життя. Проза
Леся Українка. Біда навчить. Поетична казка
Нестайко Всеволод. Незвичайні пригоди в Лісовій школі. В країні Сонячних зайчиків. Тореадори з Васюківки. Проза
Павличко Дмитро. Золоторогий олень. Поетична казка
Пчілка Олена. Сосонка. Рафаелеві янголята. Проза
Франко Іван. Коли ще звірі говорили. Лис Микита. Малий Мирон. Красне писання. Олівець. Проза
Шевчук Валерій. Панна квітів: Казки. Проза

Сучасна література (для дітей)


Андрусяк Іван. М’яке та пухнасте. Поезія
Бачинський Андрій. Неймовірні пригоди Остапа і Даринки, Канікули Остапа і Даринки. Проза
Воронина Леся. Прибулець з країни Нямликів. Таємне товариство боягузів. Таємне товариство брехунів. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру. Проза
Григорів Михайло. Зелена квітка тиші. Поезія
Дерманський Олександр. Серія книжок про Чудове Чудовисько. Король Буків або Таємниця Смарагдової книги. Проза
Кирпа Галина. Місяць у колисці. Поезія
Кокотюха Андрій. Таємниця козацького скарбу. Таємниця козацького човна. Проза
Малик Галина. Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії. Проза
Матіяш Богдана. Казки Різдва. Проза
Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. Київські казки. Проза
Мовчун Леся. Арфа для павучка. Проза
Гаврош Олександр. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Розбійник Пинтя у Заклятому місті. Проза
Гридін Сергій. Федько, прибулець з Інтернету; Федько у віртуальному місті. Федько у пошуках Чупакабри. Проза
Качан Анатолій. Листи з осіннього саду. Поезія
Пагутяк Галина. Лялечка і Мацько. Втеча звірівабо Новий бестіарій. Проза
Прохаськи Тарас і Мар’яна. Хто зробить сніг? Куди зникло море? Проза
Рутківський Володимир. Ганнуся. Проза
Ткачук Галина. Вечірні крамниці вулиці Волоської. Проза
Читай Володимир. Історії Чарівного Лісу. Проза
Книжки серії «Життя видатних дітей». Проза

Класика (для підлітків)


Бічуя Ніна. Шпага Славка Беркути.
Близнець Віктор. Звук павутинки. Проза
Вільде Ірина. Метелики на шпильках. Повнолітні діти. Проза
Гуцало Євген. Олень-Август. Проза
Дімаров Анатолій. На коні й під конем. Проза
Довженко Олександр. Зачарована Десна. Проза
Запаренко Панас. Дума про дитинство. Проза
Королів-Старий Василь. Чмелик. Проза
Малик Володимир. Таємний посол. Проза
Стефаник Василь. Моє слово. Проза
Тютюнник Григір. Облога. Климко. Вогник далеко в степу. Дивак. Проза
Чайковський Андрій. Сагайдачний. Проза

Сучасна література (для підлітків)


Арєнєв Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб. Проза. Фантастика
Бердт Валентин. Мій друг Юрко Циркуль. Проза
Гридін Сергій. Не такий. Проза
Думанська Оксана. Школярка з передмістя. Проза
Дяченки Марина та Сергій. Ключ від Королівства. Проза. Фантастика
Коктюха Андрій. Мисливці за привидами. Проза. Детектив
Лущевська Оксана. Друзі за листуванням. Найкращі друзі. Інший дім. Проза
Малик Галина. Абра&Кадабра. Злочинці з паралельного світу. Злочинці з паралельного світу – 2. Проза
Матвієнко Костянтин. Гроза над Славутичем. Проза.
Матіяш Дзвінка. День сніговика. Проза
Мензатюк Зірка. Як я руйнувала імперію. Проза
Морозенко Марія. Іван Сірко – великий характерник. Іван Сірко, славетний кошовий. Проза
Оксеник Сергій. Лісом, небом, водою (трилогія). Проза.
Павленко Марина. Пенталогія про Русалоньку із 7-В. Проза
Пагутяк Галина. Королівство. Проза. Фантастика
Роздобудько Ірен. Арсен. Проза
Росич Олекса. Джовані Трапатоні. Проза
Рутківський Володимир. Джури козака Швайки. Сторожова застава. Сині води. Потерчата. Проза
Сайко Оксана. Кав’ярня на розі. Новенька та інші історії. Проза
Штанко Катерина. Дракони, вперед! Проза
Збірка оповідань «Мама по скайпу». Проза
* До списку не включено твори, що ввійшли до кола дитячого та підліткового читання, але письменниками адресувалися широкій читацькій аудиторії (наприклад, Т. Шевченка «Кобзар», Ліни Костенко «Маруся Чурай» тощо


СОВЕТЫ  ДЕТЯМ, КАК ПОЛЮБИТЬ УЧЁБУ
1
Найдите стимул для того, чтобы учиться. Вы должны полюбить не сам процесс обучения, а ту цель, которую вам позволит достичь это обучение. Например, практически невозможно выучить иностранный язык, если у вас нет к этому мотивации.
Найдите свою мотивацию, она должна быть максимально конкретной. Например, вы собираетесь уехать из Украины в другую страну, выходите замуж за иностранца, вам поручили перевести книгу или статью или на работе появились обязанности, связанные с переводом текстов.

 2
Выберите педагога, который вам интересен. Иногда авторитет педагога может серьезно стимулировать ученика в обучении. Для этого попробуйте сблизиться с преподавателем, который вам интересен. Узнайте о нем больше, как о человеке, попробуйте подружиться. Никогда не идите учиться к педагогу, которого не уважаете или чей опыт не кажется вам ценным

3

Найдите пример для подражания. Если вы хотите стать архитектором, найдите профессионала в этом деле, чьи работы покажутся вам шедеврами. Начните заниматься с целью стать столь же великим архитектором, как этот человек.

4

Сконцентрируйтесь на том, что только образование может гарантировать вам успешное будущее. Образование - одна из самых ценных вещей в жизни. При этом не так важно, где вы учитесь: в университете, колледже или на курсах кройки и шитья. Все, что вы можете сделать своими руками, создать в своем воображении и благодаря полученным знаниям, поможет вам вести самостоятельную жизнь.

5

С образованным человеком всегда есть о чем поговорить. Если вы хотите иметь интересных друзей, никогда не переставайте учиться чему-нибудь новому и больше читать. Кроме того, любые интеллектуальные усилия (в том числе обучение новой деятельности) стимулирует
работу мозга, соответственно, человек становится тем умнее, чем больше он учится.
6

Никогда не знаешь, какие навыки пригодятся в жизни. Поэтому не ленитесь и открывайте для себя новые виды творческой деятельности. Научитесь вязать, писать песни, выучите иностранный язык, напишите книгу - все это рано или поздно из простого хобби превратиться в профессию.


7

Учитесь вместе с друзьями. Например, выполняйте вместе домашние задания, готовьтесь к экзаменам и проверочным. Займитесь совместным научным исследованием. Любое дело в компании друзей пойдет быстрее.


8

Займитесь самообразованием. Иногда проблемы в обучении возникают из-за того, что человеку сложно войти в образовательную систему. Некоторым сложно находить общий язык с педагогами. Чтобы преодолеть все эти проблемы, много времени уделяйте самообразованию. Возможно, занимаясь наедине с собой, вы сумеете почувствовать вкус к учебе.




Золотий список від України
Рекомендований список книг українських письменників для дітей та підлітків
Класика (для дітей)
  1. Андієвська Емма. Казки Емми Андієвської. Проза
  2. Білоус Дмитро. Диво калинове. Поезія
  3. Васильченко Степан. Приблуда Проза
  4. Винниченко Володимир. Федько-халамидник. Кумедія з Костем. Проза
  5. Вінграновський Микола. Сіроманець. Проза
  6. Гуцало Євген. Лелеченя. Проза
  7. Калинець Ігор. Вертеп маленького хлопчика. Проза
  8. Костенко Ліна. Бузиновий цар.
  9. Королів-Старий Василь. «Нечиста сила», «Хуха-Моховинка», «Потерчата». Проза
  10. Коцюбинський Михайло. Ялинка. Харитя. Маленький грішник. Проза
  11. Лепкий Богдан. Казка мойого життя. Проза
  12. Леся Українка. Біда навчить. Поетична казка
  13. Нестайко Всеволод. Незвичайні пригоди в Лісовій школі. В країні Сонячних зайчиків. Тореадори з Васюківки. Проза
  14. Павличко Дмитро. Золоторогий олень. Поетична казка
  15. Пчілка Олена. Сосонка. Рафаелеві янголята. Проза
  16. Франко Іван. Коли ще звірі говорили. Лис Микита. Малий Мирон. Красне писання. Олівець. Проза
  17. Шевчук Валерій. Панна квітів: Казки. Проза
Сучасна література (для дітей)
  1. Андрусяк Іван. М’яке та пухнасте. Поезія
  2. Бачинський Андрій. Неймовірні пригоди Остапа і Даринки, Канікули Остапа і Даринки. Проза
  3. Воронина Леся. Прибулець з країни Нямликів. Таємне товариство боягузів. Таємне товариство брехунів. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру. Проза
  4. Григорів Михайло. Зелена квітка тиші. Поезія
  5. Дерманський Олександр. Серія книг про чудове Чудовисько. Король Буків або Таєсниця Смарагдової книги. Проза
  6. Кирпа Галина. Місяць у колисці. Поезія
  7. Кокотюха Андрій. Таємниця козацького скарбу. Таємниця козацького човна. Проза
  8. Малик Галина. Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії. Проза
  9. Матіяш Богдана. Казки Різдва. Проза
  10. Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. Київські казки. Проза
  11. Мовчун Леся. Арфа для павучка. Проза
  12. Гаврош Олександр. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Розбійник Пинтя у Заклятому місті. Проза
  13. Гридін Сергій. Федько, прибулець з Інтернету; Федько у віртуальному місті. Федько у пошуках Чупакабри. Проза
  14. Качан Анатолій. Листи з осіннього саду. Поезія
  15. Павленко Марина. Миколчині історії. Домовичок з палітрою.
  16. Пагутяк Галина. Лялечка і Мацько. Втеча звірівабо Новий бестіарій. Проза
  17. Прохаськи Тарас і Мар’яна. Хто зробить сніг? Куди зникло море? Проза
  18. Рутківський Володимир. Гануся. Проза
  19. Ткачук Галина. Крамниці вулиці Волоської. Проза
  20. Читай Володимир. Історії Чарівного Лісу. Проза
  21. Книжки серії «Життя видатних дітей» Проза
Класика (для підлітків)
  1. Бічуя Ніна. Шпага Славка Беркути.
  2. Близнець Віктор. Звук павутинки. Проза
  3. Вільде Ірина. Метелики на шпильках. Повнолітні діти Проза
  4. Гуцало Євген. Олень-Август. Проза
  5. Дімаров Анатолій. На коні й під конем. Проза
  6. Довженко Олександр. Зачарована Десна. Проза
  7. Запаренко Панас. Дума про дитинство. Проза
  8. Королів-Старий Василь. Чмелик. Проза
  9. Малик Володимир. Таємний посол. Проза
  10. Стефаник Василь. Моє слово. Проза
  11. Тютюнник Григір. Облога. Климко. Вогник далеко в степу. Дивак. Проза
  12. Чайковський Андрій. Сагайдачний. Проза
Сучасна література (для підлітків)
  1. Арєнєв Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб. Проза. Фантастика
  2. Бердт Валентин. Мій друг Юрко Циркуль. Проза
  3. Гридін Сергій. Не такий. Проза
  4. Думанська Оксана. Школярка з передмістя. Проза
  5. Дяченки Марина та Сергій. Ключ від Королівства. Проза. Фантастика
  6. Коктюха Андрій. Мисливці за привидами. Проза. Детектив
  7. Лущевська Оксана. Друзі за листуванням. Друзі незрадливі. Інший дім. Проза
  8. Малик Галина. Абра&Кадабра. Злочинці з паралельного світу. Злочинці з паралельного світу - 2. Проза
  9. Матвієнко Костянтин. Гроза над Славутичем. Проза.
  10. Матіяш Дзвінка. День Сніговика. Проза
  11. Мензатюк Зірка. Як я руйнувала імперію. Проза
  12. Морозенко Марія. Іван Сірко – великий характерник. Іван Сірко, славетний кошовий. Проза
  13. Оксеник Сергій. Трилогія: Лісом. Небом. Водою. Проза.
  14. Павленко Марина. Пенталогія про Русалоньку із 7-В. Проза
  15. Пагутяк Галина. Королівство. Проза. Фантастика
  16. Роздобудько Ірен. Арсен. Проза
  17. Росич Олекса. Джовані Трапатоні. Проза
  18. Рутківський Володимир. Джури козака Швайки. Сторожова застава. Сині води. Потерчата. Проза
  19. Сайко Оксана. Кав’ярня на розі. Новенька та інші історії. Проза
  20. Штанко Катерина. Дракони вперед! Проза
  21. Збірка оповідань «Мама по скайпу» Проза
* До списку не включені твори, які ввійшли до кола дитячого та підліткового читання, але письменниками адресувались широкій читацькій аудиторії (наприклад, Т. Шевченка «Кобзар», Ліна Костенко «Маруся Чурай» тощо)
Рекомендований список книг зарубіжних письменників для дітей та підлітків
Класика (для дітей)
  1. Андерсен Ганс-Крістіан. Казки.
  2. Баррі Джеймс Метью. Пітер Пен. Пітер Пен і Венді.
  3. Бернет Френсіс. Таємний сад. Маленький лорд Фонтлерой. Маленька принцеса.
  4. Ґелліко Пол. Томасіна.
  5. Дал Роальд. Матильда. Чарлі і шоколадна фабрика. ВДВ.
  6. Екгольм Ян Улоф. Людвігові хитрому – ура! ура! ура!
  7. Енде Міхаель. Нескінченна історія. Момо.
  8. Кестнер Еріх. Еміль та детективи. Крихта та Антон. Летючий клас.
  9. Кіплінг Редьярд. Книга джунглів.
  10. Крюс Джеймс. Тім Талер, або Проданий сміх. Флорентіна.
  11. Ліндгрен Астрід. Пеппі Довгапанчоха. Брати Лев’яче серце. Міо, мій Міо.
  12. Льюїс Клайв Стейплз. Хроніки Нарнії.
  13. Маар Пауль. Пан Белло і блакитне диво. Що не день, то субота. Китобус. або Нові цятки для Суботика.
  14. Монтгомері Люсі Мод. Емілі виростає (трилогія «Емілі з Місячного Серпа»).
  15. Нестлінгер Крістіне. Обзивають мене мурахоїдом. Конрад, або Дитина з бляшанки.
  16. Портер Елеанор. Полліанна.
  17. Пройслер Отфрід. Маленький Водяник. Маленька Баба-Яга. Крабат. Лісовий розбійник.
  18. Твен Марк. Пригоди Гекельбіррі Фінна.
  19. Шпірі Йоганна. Гайді.
  20. Янсон Туве. Серія книг про Муммі тролів.
Сучасна література (для дітей)
  1. Вайброу Іан. Серія книг про Малого Вовчика.
  2. Вельш Ренате. Вампірятко.
  3. Вігдіс Йорт. Йорґен + Анна = любов.
  4. Вілсон Джаклін. Історія Трейсі Бікер. Дитина-валіза.
  5. Гаґеруп Ганна, Гаґеруп Клаус. У страху великі очі.
  6. Гаґеруп Клаус. Серія книг про Маркуса.
  7. Гауген Турмуд. Цепелін.
  8. Гольбайни Вольфґанґ і Гайке. Казковий місяць.
  9. Кебот Мег. Щоденники принцеси.
  10. Манкель Геннінґ. Кіт, що любив дощ.
  11. Парр Марія. Вафельне серце. Тоня Гліммердал.
  12. Пекарська Малгожата-Кароліна. Клас пані Чайки.
  13. Рідел Кріс, Стюарт Пол. У нетрях Темнолісу (серія «Легенди світокраю»).
  14. Робінсон Барбара. Найкраща у світі різдвяна вистава.
  15. Скоттон Роб. Кіт на ім’я Сплетт. Вдячний Сплетт. Баранчик Рассел і Різдвяне диво.
  16. Старк Ульф. Мій друг Персі, Бофало Біл і я.
  17. Стронґ Джеремі. Кімнатні пірати. Розшукується ракета на чотирьох лапах. Гармидер у школі. Канікули з близнятами.
  18. Функе Корнелія. Іграїна Безстрашна.
  19. Шведер Оса Ганн. Сни шовкопряда.
Класика (для підлітків)
  1. Бредбері Рей. Марсіанські хроніки.
  2. Верн Жуль. П’ятнадцятирічний капітан.
  3. Гіні Шеймас. Збірка «Відкритий ґрунт».
  4. Кулідж Сьюзен. Невгамовна Кейті в школі.
  5. Лі Гарпер. Убити пересмішника.
  6. Лондон Джек. Мартін Іден.
  7. Монтгомері Люсі Мод. Серія книг про Енн Ширлі.
  8. Нестлінґер Крістіне. Маргаритко, моя Квітко.
  9. О’Генрі. Дари Волхвів.
  10. Олкот Луїза Мей. Маленькі жінки.
  11. Пірс Філіппа. Том і опівнічний сад.
  12. Толкін Джон Р.Р. Гобіт. Володар Перснів.
  13. Урсула Ле Гуїн. Чарівник Земномор’я.
Сучасна література (для підлітків)
  1. Акунін Борис. Серія про пригоди Ераста Фандоріна.
  2. Бойє Кірстен. Скогландія.
  3. Браун Ден. Точка обману.
  4. Гаґеруп Клаус. Золота Вежа.
  5. Гейман Ніл. Океан у кінці дороги.
  6. Грін Саллі. Напівлихий.
  7. Гутовська-Адамчик Малгожата. Дівчата з 13-ї вулиці.
  8. Ґордер Юстейн. У дзеркалі, у загадці.
  9. Джонс Діана Вінн. Мандрівний замок Хаула.
  10. Коельйо Пауло. Алхімік.
  11. Колфер Йоун. Список бажань.
  12. Космовська Барабара. Буба. Буба: мертвий сезон. Позолочена рибка.
  13. Люнд Ева-Марія. Викрадач ангелів.
  14. Марк Леві. А якщо це правда?
  15. Паланік Чак. Колискова.
  16. Пулман Філіп. Північне сяйво (трилогія «Темні матерії»)
  17. Ріггз Ренсом. Будинок дивних дітей.
  18. Ролінг Джоан. Серія книг про Гаррі Поттера.
  19. Сабітова Діна. Три твої імені.
  20. Сігел Ерік. Історія одного кохання.
  21. Таль Ліллі. Мімус.
  22. Таунсенд Сью. Таємний щоденник Адріана Моула.
  23. Трайбер Юта. Синє озеро сьогодні зелене.
  24. Фоер Джонатан. Надзвичайно гучно і неймовірно близько.
  25. Функе Корнелія. Чорнильна трилогія. Відчайдух
  26. Шефер Бодо. Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей.
  27. Шмітт Ерік-Емануель. Оскар і Рожева Пані.
  28. Ягелло Йоанна. Кава з кардамоном. Шоколад із Чилі.
Концепція національно-патріотичного виховання
дітей та молоді


Нові підручники (2016) !!!



Для учнів 8-х класів
http://pidruchniki.net/



Нові підручники (2015) !!!

Для учнів 4-х класів
http://4book.org/uchebniki-ukraina/4-klass

Для учнів 7-х класів
http://4book.org/uchebniki-ukraina/7-klass


Віртуальні підручники з різних предметів:
http://ukrreferat.com/


Центр навчально-методичної літератури
Оптово-роздрібний склад-магазин навчальної літератури за найнижчими цінами і доставкою по всій Україні від 1 підручника, чи зошита.
http://schoolbooks.in.ua/

Всі кодекси України:
http://yurist-online.com/uslugi/yuristam/kodeks/






Збірка всіх кодексів України:
http://yurist-online.com/uslugi/grazhdane/sbornik.php







ВЕРХОВНА РАДА України
http://rada.gov.ua/





Газета ВЕРХОВНОЇ РАДИ України
http://www.golos.com.ua/

Омбудсмен з прав дитини в Україні
Кулеба Микола Миколайович
(044) 255-78-03
Графік роботи: у робочі дні з 9.00 до 18.00

 
Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей:
0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС
Графік роботи:
у робочі дні з 9.00 до 20.00
у суботу з 9.00 до 16.00
безкоштовно з міських телефонів,
з міських таксофонів нового зразка,
з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання торгівлі людьми:
0-800-500-22-50, 386– для абонентів «Київстар» та МТС
Графік роботи:
у робочі дні з 9.00 до 20.00
у суботу з 9.00 до 16.00
безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразка,
з мобільних телефонів операторів «Київстар» та МТС

ЗАКОНИ про ДЕКОМУНІЗАЦІЮ:

Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.docx
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/316-19

Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.docx

"Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті"
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/314-19

"Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років"
http://ruofrun.kharkivosvita.net.ua/document/4930

Вікіпедія - вільна енциклопедія:
http://uk.wikipedia.org

Онлайн карти світу:
http://maps.google.com



Безпека для малих та дорослих:
http://www.babybezpeka.org.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий